Teenused
Logopeediline teenus
lastele
Iga laps on unikaalne. Esimene samm teie lapse logopeedilisel teekonnal algab hindamisega, et teha kindlaks tema tugevad küljed ja valdkonnad, milles ta vajab abi.
Kõnehilistumine
Kas teie laps ei täida oma kõne ja keele verstaposte? See võib olla märk isemööduvast viivitusest või tõsisemast keelehäirest. Kõneteraapia võib aidata teie lapsel neid verstaposte kiiremini täita ja tõhusamalt suhelda ning seeläbi frustratsiooni vähendada.
Kõnevoolavus
Suurel osal lastel võib kõne omandamise perioodil tekkida kõnelisi takistusi. Kui aga seda juhtub sageli ja see periood muutub pikaks, võib see olla märk sellest, et teie lapsel on kõnevoolavuse häire (nt kogelemine). Kõneteraapia võib aidata teie lapsel sujuvamalt ja enesekindlamalt suhelda.
Autismispektrihäire
Kui teie lapsel on autismispektrihäire, võib ta hakata hiljem rääkima või näidata erinevusi mängu-, keele- ja sotsiaalse suhtlemisoskuse osas. Logopeed võib aidata teie lapsel ennast paremini väljendada ning ka teistest paremini aru saada.
Keelehäire
Keelehäire on katustermin, mis sisaldab mitmesuguseid puudujääke, mis mõjutavad üldist kõne selgust. Nende hulka kuuluvad lapseea kõneapraksia, artikulatsioonihäire, fonoloogilised häired ja palju muud. Logopeediline sekkumine võib siin olla suureks abiks ning vähendada või ära hoida hilisemaid koolis ettetulevaid õpiraskusi.
Müofunktsionaalne häire
Müofunktsionaalsed häired võivad avalduda suuhingamise, keele vale puhkeasendi, hääldushäirete ja/või orofatsiaalse lihastoonuse häiretena. Müofunktsionaalset teraapiat pakuvad Kõneteraapiakeskuses selleks spetsiaalse väljaõppe saanud logopeedia ja füsioteraapia valdkonna spetsialistid.
Imemis- ja neelamishäire
Kas tundub, et teie lapsel on söömisega raskusi? Kas nad ei suuda oma toitu alla neelata? Või tunduvad nad väga valivad, mis tüüpi toite nad on nõus sööma? Kui jah, võib see olla märk toitumis- või neelamishäiretest. Me spetsialistid saavad siin teid aidata.
Kirjaliku kõne raskused
Peame sageli enesestmõistetavaks oma lugemis- ja kirjutamisoskust, kuid need on keerulised oskused, mida paljudel lastel on raske arendada. Kirjaoskus on tugevalt seotud ka suulise keeleoskusega. Kui teie lapsel on raskusi kirjaliku kõne eeloskuste või kirjutamise ja lugemise oskusega, on logopeediline teraapia samuti toeks.
Häälehäire
Laste häälehäired viitavad mistahes seisundile, mis mõjutab lapse hääle kvaliteeti, helikõrgust, valjust või resonantsi. Need häired võivad esineda igas vanuses lastel. Abi võib samuti olla kõneteraapiast.
Logopeediline teenus
täis- kasvanutele
Kõneteraapiakeskus pakub laia valikut teenuseid ka kommunikatsiooni- ja neelamishäiretega täiskasvanutele
Afaasia
Kõige sagedamini põhjustab afaasiat insult, aga võimalik on ka afaasia ajutraumade, kasvajate, kirurgiliste sekkumiste, mürgituste ja muude aju vererevarustust pärssivate põhjuste tagajärjel. Logopeedid saavad aidata nii kõneoskuse mõistmise kui kasutamise taastamisel ning lähedaste nõustamisel.
Hääldusraskused
Kas teile tundub, et inimesed mõistavad teid sageli valesti? Kas teil palutakse sageli ennast korrata? Kas te hääldade mõnda häälikut valesti? Kunagi ei ole hilja! Kõneteraapiakeskuse logopeedid aitavad teil parandada kõne selgust ja artikulatsiooni, et parandada suhtlust.
Neelamisraskused
Kas teil on neelamisraskusi? Kui jah, siis Kõneteraapiakeskus aitab teil lahendada neelamisraskusi ning suurendada ohutust söömise ja joomise ajal.
Häälehäire
Täiskasvanute häälehäired viitavad mistahes seisundile, mis mõjutab inimese hääle kvaliteeti, helikõrgust, valjust või resonantsi. Need häired võivad esineda igas vanuses. Logopeed saab anda nõu ka hääle õigest kasutamisest, et ennetada häälehäirete tekkimist.
Kirjaliku kõne raskused
Peame sageli enesestmõistetavaks oma lugemis- ja kirjutamisoskust, kuid need on keerulised oskused. Logopeedid võivad toetada lugemise ja kirjutamise oskust ka täiskasvanueas.
Kogelus jt kõnevoolavuse häired
Kui sul on raske sujuvalt rääkida ning see segab igapäevast elu, soovitame logopeedilist sekkumist. Logopeedi abiga saab omandada erinevaid strateegiaid keerulisemate suhlussituatsioonidega toimetulekuks.
Müofunktsionaalne
teenus
Müofunktsionaalset teraapiat pakuvad Kõneteraapiakeskuses selleks spetsiaalse väljaõppe saanud logopeedia ja füsioteraapia valdkonna spetsialistid.
Müofunktsionaalsed häired
Müofunktsionaalsete häirete korral esineb inimesel näo- ja suupiirkonna lihaste talitlushäire või lihastoonuse kahjustus. Selle tulemusena kujunevad valed harjumused: suuhingamine, keel asub puhkeseisundis vales asendis või avaldub atüüpiline neelamismuster. Sageli esinevad ka hingamis- ja hambumusprobleemid, kaasneda võivad hääldusprobleemid. Abi osutatakse ka ninahingamise õppimisel pärast adenoidide või mandlite eemaldamist, samuti keele liikuvuse parandamisel keelekida korrigeerimise operatsiooni järgselt. Meie spetsialistid aitavad parandada häirunud lihaskonna tööd ja vabaneda valedest harjumustest (nt pöidla imemine). Teraapiat osutatakse nii iseseisva teenusena kui ka logopeedilise häälduskorrektsiooni toetamisena.
Tegevusteraapia
lastele
Kõneteraapiakeskuses väärtustame perekeskset ja multidistsiplinaarset lähenemist lapse arengu toetamisel. Pakume laste tegevusteraapia teenust logopeedilise teenuste täiendusena või eraldiseisva teenusena.
Sensoorne töötlemine
Lapsed saavad sensoorset sisendit silmadest, kõrvadest, ninast, suust ja ülejäänud kehast, mida seejärel nende närvisüsteem töötleb. Mõnel lapsel on raskusi sensoorse sisendi töötlemisega, mis võib põhjustada neile stressi ja mõjutada nende üldist toimimist ja osalemist erinevates tegevustes. Tegevusteraapia aitab luua paremat kontakti teiste inimestega, leida ühistähelepanu ja toetada lapse kõne arengut.
Eneseregulatsioon
Eneseregulatsioon viitab võimele juhtida ja kontrollida oma emotsioone, käitumist ja reaktsioone erinevatele sensoorsetele ja keskkonnamõjudele. Eneseregulatsiooni raskused võivad ilmneda emotsionaalsete puhangute, vihahoogude ja impulsiivse käitumisena. Tegevusteraapia võib aidata teie lapsel saavutada paremat reguleerimist nii kodus, lasteaias, koolis ja kogukonnas.
Motoorsed oskused
Üldiste baasliigtuste (jämemotoorika) oskuste hulka kuuluvad oskused, mis on vajalikud suuremate kehaliigutuste tegemiseks, nagu roomamine, kõndimine, viskamine, hüppamine ja rattaga sõitmine. Peenmotoorika hõlmab väiksemate käe- ja randmeliigutuste tegemiseks vajalikke oskusi, nagu käekiri, nööpide kinnitamine, kahvli kasutamine ja kääridega lõikamine. Motoorsete oskuste arenguga seotud viivitused või probleemid võivad mõjutada paljusid teisi valdkondi, kuid tegevusteraapia võib aidata teie lapsel oma arenguga sammu pidada.
Igapäevased tegevused
Lastel on iga päev erinevaid ülesandeid täita. See hõlmab selliseid asju nagu söömine, riietumine, hammaste pesemine, kingade sidumine, pesuruumi kasutamine ja palju muud. Kui teie lapsel on nende tegevuste tegemisel raskusi, võib teie laps saada toetust. Tegevusteraapia võib aidata.